Poznejte Libochovice

Bude to lovosický sklad internetového obchodu s textilem, říká Patrik Kloss

19. únor 2015 | 22:53

Lovosice - "Vše v Lovosicích bude pro našeho renomovaného zákazníka z oblasti internetového obchodu s textilem a obuví, který působí v patnácti zemích Evropy," říká v rozhovoru pro MojeLibochovice.cz Patrik Kloss, Senior Business Development & Marketing Manager Fiege Group pro Česko.

Skladový areál společnosti Fiege. Foto: archiv FiegeSkladový areál společnosti Fiege. Foto: archiv Fiege

Lze stručně vysvětlit, co je firma Fiege? Jak podniká a kdo jsou její klienti - systém podnikání pro lepší představu?

Fiege Group, rodinná společnost se sídlem v Greven v Německu, patří mezi vůdčí poskytovatele logistických služeb v Evropě. Její kompetence leží v rozvoji a realizaci integrovaných logistických řešení v rámci supply chain a je považována za průkopníka  v oblasti kontraktní logistiky. V roce 2013 skupina generovala obrat ve výši 1,4 miliardy € prostřednictvím takřka 11.000 zaměstnanců. V 15 zemích světa a jejích 200 pobočkách poskytuje ucelenou síť služeb v oblasti kontraktní logistiky (3.000.000 m2 skladových ploch), leteckých, námořních a pozemních přeprav, jakož i dalších služeb s přidanou hodnotou. Specializuje  se zejména na  zajišťování logistických služeb v odvětví  e-commerce, textil a obuv, pneumatiky, industriální logistika. V České republice má Fiege sklady v Boru u Tachova, Úžicích, a pobočky v Praze, Ostravě a Vysokém Mýtě. Nový skladový provoz bude právě v Lovosicích.

Proč si společnost Fiege vybrala Lovosice?

Společnost Fiege pro svého klienta hledala vhodnou lokalitu mezi Prahou a severní hranicí s Německem, která by nabídla již existující skladovou kapacitu a zajistila by možnost dostupnosti dostatečného počtu pracovníků potřebných pro zajištění kvalitních služeb našemu zákazníkovi.Co konkrétně bude v hale v Lovosicích?

Co konkrétně bude v hale v Lovosicích?

V novém provozu Lovosice bude sklad a centrum reverzní logistiky pro našeho renomovaného zákazníka z oblasti internetového obchodu s textilem a obuví, který působí v patnácti zemích Evropy. Jeho jméno nemůžeme zveřejnit, neboť k tomu nemáme v tuto chvíli zmocnění.

Kolik pracovníků přijmete, o které máte zájem, kdy začíná provoz?

Pro první etapu projektu hledáme přes 100 nových spolupracovníků. Operátor/ka skladu ve třech náborových vlnách, administrátor/ka a vedoucí směny. Nástup prvních pracovníků směřujeme na začátek dubna 2015. Zahájení provozu je počítáno na polovinu dubna 2015 a bude probíhat ve dvou směnách. Případní uchazeči o zaměstnání v našem novém provozu se mohou obracet na Úřad práce Lovosice a Litoměřice, případně na naši webovou stránku.

Lidé ve městě a v okolí zajímá i dopad firem na životní prostředí vzhledem k vysoké koncentraci průmyslových továren a dálnici v daném místě. V čem se lišíte od jiných firem, jaká bude intenzita dopravy - kamiony, vlak?

Náš provoz bude mít naprosto minimální vliv na životní prostředí, neboť jde o čistý skladový provoz. S ohledem na konsolidaci zásilek nedojde ani k nijak dramatickému nárůstu počtu nákladních automobilů v oblasti.

ČTĚTE: Přes 100 nových pracovních míst bude v Lovosicích od jara 2015

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Top zprávy

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

20/12 / Kultura / Libochovice - Srdečně zveme na tradiční akci - 24. prosince 2015 od 14.30 hodin na libochovickém náměstí zazní Koledy pod vánočním stromem v podání žesťového souboru.


V Libochovicích bude Mikulášování

V Libochovicích bude Mikulášování

30/11 / Kultura / Libochovice - Město Libochovice zve všechny děti a rodiče na Mikulášování. Koná se v neděli 6. prosince 2015 od 14. hodin.


Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

21/11 / Kultura / Libochovice - Velká kulturní událost. V Libochovicích v sobotu 28. listopadu 2015 od 13 hodin začínají adventní trhy v rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu.


Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

1/11 / Kultura / Libochovice - Bavič a moderátor Vláďa Hron přijede do Libochovic. Představení One man show se koná 17. listopadu 2015.Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLibochovice.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLibochovice.cz na Seznam.cz
MojeLibochovice.cz na Facebooku


Redakce MojeLibochovice.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!