Poznejte Libochovice

První část oprav chodníků a cest k libochovickému zámku finišuje

2. listopad 2014 | 11:55

Libochovice - V průběhu listopadu 2014 bude dokončena první část realizace projektu Zkvalitnění turistické infrastruktury ve městě Libochovice. Celkové náklady rekonstrukce klíčových přístupových komunikací k zámeckému areálu a výstavba veřejných toalet v ulici Riegrova jsou přes 12 miliónů korun.

Purkrabská ulice v Libochovicích, foto z realizace. Foto: archiv MojeLibochovice.czPurkrabská ulice v Libochovicích, foto z realizace. Foto: archiv MojeLibochovice.cz

"Na jeho financování obdrželo město v končícím volebním období téměř 10miliónovou dotaci z ROP Severozápad a po dokončení zateplení základní školy se tak jedná o další významnou investici města realizovanou v letošním roce," uvedla libochovická starostka Jana Holá.

Rekonstrukce ulic Purkrabská, Turínského a Růžová, spočívající v pokládce čedičové a betonové dlažby IDANIA byla dokončena v říjnu 2014 stavební firmou S-BAU Litoměřice. Dovybavení revitalizovaných prostor turistickým informačním a navigačním systémem (informační cedule a ukazatele) a městským mobiliářem (lavičky, odpadkové koše) bude realizováno v průběhu listopadu 2014.

V říjnu 2014 započala výstavba veřejných toalet v ulici Riegrova, stavební práce realizuje firma HAVI z Teplic. "Vybudováním veřejného WC dojde ke zkvalitnění doplňkových služeb pro návštěvníky města i samotné obyvatele, neboť ve městě v současné době nefunguje z hlediska vyžadovaného standardu služeb žádné odpovídající zařízení tohoto typu," uvedla Jana Holá.

"Přínosem a smyslem projektu je jednak zvýšení technické a estetické úrovně ulic v historické části města, které byly ve velmi špatném stavu a nevyhovovaly současným potřebám obyvatel a návštěvníků města, jednak navrácení těmto prostorám důstojného vzhledu, které navazují na dominantu města – zámek Libochovice," vysvětlila libochovická starostka.

"Výstupy realizace projektu přispějí k rozvoji cestovního ruchu jako dynamicky se rozvíjejícímu ekonomické odvětví s významnými dopady na ekonomickou prosperitu města. Realizací podobných aktivit se daří dělat Libochovice krásnější a příjemnější pro lidi, kteří zde žijí," dodala Jana Holá.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Top zprávy

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

20/12 / Kultura / Libochovice - Srdečně zveme na tradiční akci - 24. prosince 2015 od 14.30 hodin na libochovickém náměstí zazní Koledy pod vánočním stromem v podání žesťového souboru.


V Libochovicích bude Mikulášování

V Libochovicích bude Mikulášování

30/11 / Kultura / Libochovice - Město Libochovice zve všechny děti a rodiče na Mikulášování. Koná se v neděli 6. prosince 2015 od 14. hodin.


Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

21/11 / Kultura / Libochovice - Velká kulturní událost. V Libochovicích v sobotu 28. listopadu 2015 od 13 hodin začínají adventní trhy v rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu.


Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

1/11 / Kultura / Libochovice - Bavič a moderátor Vláďa Hron přijede do Libochovic. Představení One man show se koná 17. listopadu 2015.Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLibochovice.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLibochovice.cz na Seznam.cz
MojeLibochovice.cz na Facebooku


Redakce MojeLibochovice.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!