Poznejte Libochovice

Purkrabská ulice se dočká čedičové dlažby. Následují ulice Růžová a Turínského

15. červenec 2014 | 20:44

Libochovice - V rámci projektu Zkvalitňování turistické infrastruktury probíhá rekonstrukce Purkrabské ulice v Libochovicích. Práce budou pokračovat v ulici Růžová a Turínského.

Purkrabská ulice v Libochovicích. Foto: archiv MojeLibochovice.czPurkrabská ulice v Libochovicích. Foto: archiv MojeLibochovice.cz

"Rekonstrukce významných ulic v historickém centru Libochovic je dlouhodobou prioritou vedení města. První kroky k obnově klíčových přístupových komunikací k zámeckému areálu (ulice Purkrabská, Turínského a Růžová) byly zahájeny v lednu 2014 podáním žádosti o dotaci z ROP Severozápad. Projekt byl po úspěšném vyhodnocení v květnu 2014 schválen ke spolufinancování," říká starostka Libochovic Jana Holá.

"Rekonstrukce komunikací, které jsou ve velmi špatném technickém stavu, byla zahájena na začátku července provedením výkopových prací ve všech ulicích," upřesnila.

Práce na pokládce dlažby v Purkrabské ulici mají být dokončeny do 8. srpna 2014. Prostor v průchodu k náměstí se bude realizovat později z důvodu nutnosti odstranění podloží z betonové desky.

Pokládka betonové dlažby (šedá žula) v ulici Turínského bude zahájena na konci července, započetí stavebních prací v ulici Růžová bude zahájeno v měsíci srpnu. Dokončení rekonstrukce všech ulic, dovybavení revitalizovaných prostor turistickým informačním a navigačním systémem (informační cedule a ukazatele) a městským mobiliářem (lavičky, odpadkové koše) je plánováno do konce roku 2014.

Záměrem probíhajícího projektu je také zkvalitnění doplňkových služeb pro návštěvníky města, a to prostřednictvím vybudování veřejných toalet v centru města. Ve městě v současné době nefunguje z hlediska vyžadovaného standardu služeb žádné odpovídající zařízení tohoto typu.

"V současné době je vyhlášeno výběrového řízení na vybudování veřejných WC, fyzická realizace je plánována od září 2014 do prosince 2014," dodala starostka Jana Holá.

ČTĚTE:  Město Libochovice přijalo dotaci z ROP Severozápad na zkvalitnění turistické infrastruktury

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Top zprávy

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

20/12 / Kultura / Libochovice - Srdečně zveme na tradiční akci - 24. prosince 2015 od 14.30 hodin na libochovickém náměstí zazní Koledy pod vánočním stromem v podání žesťového souboru.


V Libochovicích bude Mikulášování

V Libochovicích bude Mikulášování

30/11 / Kultura / Libochovice - Město Libochovice zve všechny děti a rodiče na Mikulášování. Koná se v neděli 6. prosince 2015 od 14. hodin.


Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

21/11 / Kultura / Libochovice - Velká kulturní událost. V Libochovicích v sobotu 28. listopadu 2015 od 13 hodin začínají adventní trhy v rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu.


Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

1/11 / Kultura / Libochovice - Bavič a moderátor Vláďa Hron přijede do Libochovic. Představení One man show se koná 17. listopadu 2015.Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLibochovice.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLibochovice.cz na Seznam.cz
MojeLibochovice.cz na Facebooku


Redakce MojeLibochovice.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!