Poznejte Libochovice

Rozpočet města Libochovic má kladný výsledek, dluhy nejsou

15. listopad 2014 | 18:46

Libochovice - Město Libochovice nemá dluhy, naopak kladný výsledek hospodaření. A to i přes investice do městského majetku, tvrdí libochovická starostka Jana Holá.

Jana Holá. Foto: archiv MojeLibochovice.czJana Holá. Foto: archiv MojeLibochovice.cz

"Ačkoliv jsem již v září 2014 zhodnotila čtyřleté volební období především výčtem realizovaných a tedy již proplacených akcí a dále stavem finančních prostředků na účtech města, musím v krátkosti reagovat na šířící se nepravdivé informace  ohledně údajné zadluženosti města a prázdné kase," uvádí Jana Holá.

"Zde je aktualizace stavu k 30.09.2014: Stav finančních prostředků na účtech města k 31. 12. 2010 činil  26 099 892 Kč. Stav finančních prostředků na účtech města k 30. 09. 2014 činil  31 648 219 Kč. Během uplynulých čtyř let jsme realizovali projekty, investice a opravy  majetku města za více než 47 miliónů Kč," konstatuje Jana Holá.

"Finanční příspěvky, které byly vyplaceny sportovním, kulturním, společenským a dětským organizacím a spolkům v roce 2014, resp. k 30.9.2014 jsou ve výši 1 064 800 Kč," říká libochovická starostka.

"Akce, které probíhají a jsou průběžně financovány, nebo před financováním jsou tyto: V  současné době probíhá realizace projektu rekonstrukce ulic Purkrabská, Turínského, Růžová(před dokončením)  a výstavba veřejných wc. Staveniště v Riegrově ulici č.p. 65 bylo předáno stavební firmě dne 2.10.2014," dodává Jana Holá.

Podle starostky jsou připraveny i nové akce. "V září 2014 město podalo žádosti  o dotace do ROP Severozápad. Konkrétně: Poplze a Dubany - úprava návsí a vybudování přilehlých komunikací I.etapa, vybudování dětských hřišť. Celková hodnota projektu činí více jak 11 milionů, dotace by byla ve výši 85% celkových nákladů, 15% by financovalo město Libochovice," uvádí Jana Holá. "V souvislosti s přípravou nového programovacího období 2014 – 2020 bedlivě sledujeme připravované dotační možnosti pro realizaci dalších záměrů."

ČTĚTE:  Libochovice za čtyři roky investovaly do rozvoje města desítky milionů korun, i z dotací

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Top zprávy

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

20/12 / Kultura / Libochovice - Srdečně zveme na tradiční akci - 24. prosince 2015 od 14.30 hodin na libochovickém náměstí zazní Koledy pod vánočním stromem v podání žesťového souboru.


V Libochovicích bude Mikulášování

V Libochovicích bude Mikulášování

30/11 / Kultura / Libochovice - Město Libochovice zve všechny děti a rodiče na Mikulášování. Koná se v neděli 6. prosince 2015 od 14. hodin.


Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

21/11 / Kultura / Libochovice - Velká kulturní událost. V Libochovicích v sobotu 28. listopadu 2015 od 13 hodin začínají adventní trhy v rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu.


Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

1/11 / Kultura / Libochovice - Bavič a moderátor Vláďa Hron přijede do Libochovic. Představení One man show se koná 17. listopadu 2015.Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLibochovice.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLibochovice.cz na Seznam.cz
MojeLibochovice.cz na Facebooku


Redakce MojeLibochovice.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!