Poznejte Libochovice

Vlakové nádraží v Libochovicích čeká revitalizace. Modernizuje se trať Louny - Lovosice

15. duben 2015 | 01:08

Libochovice - V rámci revitalizace železniční trati Louny - Lovosice má být zrekonstruováno i nádraží v Libochovicích. Začal proces zjišťování vlivu na životní prostředí, tzv. EIA.

Nádraží v Libochovicích. Foto: archiv MojeLibochovice.czNádraží v Libochovicích. Foto: archiv MojeLibochovice.cz

Modernizace trati se dotkne obcí podél železnice. Tedy Louny, Černčice, Obora u Loun, Veltěže, Slavětín, Peruc, Koštice, Křesín, Libochovice, Slatina, Chotěšov, Černiv, Úpohlavy, Čížkovice, Sulejovice a Lovosice.

Rekonstrukci zajišťuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta připravuje kompletní výměnu svršku i spodku kolejí v úsecích Lovosice - Čížkovice, dále Čížkovice - Libochovice. Navíc má dojit ke komplexní rekonstrukci stanice Čížkovice a Libochovice.

"U všech rekonstruovaných úseků a stanic bude provedena rekonstrukce železničního svršku a spodku zahrnující též buď rekonstrukci stávajícího nebo vybudování nového odvodnění. U rekonstruovaných stanic (Čížkovice a Libochovice) dojde k redukci kolejišť a k vybudování nových poloostrovních případně vnějších nástupišť. V rámci stavby dojde také k rekonstrukci 4 zastávek, zastávka Pátek, zastávka Křesín, zastávka Dubany a zastávka Libochovice město. Zastávky budou opatřeny novými nástupišti s přístřešky. Železniční stanice Koštice nad Ohří bude přebudována na zastávku a žst. Chotěšov pod Hazmburkem bude přestavěna na zastávku s nákladištěm," stojí v dokumentu určeném pro proces EIA.

V úseku trati mezi žst. Louny a žst. Lovosice bude též provedena rekonstrukce 22 kusů železničních přejezdů, u kterých dojde ke zřízení nové přejezdové konstrukce a nového přejezdového zabezpečovacího zařízení. V rámci stavby dojde mezi železničními stanicemi Louny a Lovosicemi k přestavbě případně celkové rekonstrukci 34 kusů stávajících propustků a 1 mostu.

A na základě čeho byla vybrána tato trať pro revitalizaci? "Stavba obecněvychází z potřeby brzdit (resp. zvrátit) trend zaostávání železniční sítě v ČR, která ve srovnání s trvale rozvíjenou dopravou silniční neustále zhoršuje výchozí pozici veřejné dopravy v jejich vzájemném srovnání. V konkrétním případě Lovosice – Louny existuje také dlouhodobý požadavek Ústeckého kraje jako objednatele regionální dopravy na umožnění zkrátit jízdní doby na tomto rameni, které v dlouhodobém horizontu mohou ohrožovat i samotné zachování objednávky dopravy," dodává SŽDC.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Top zprávy

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

20/12 / Kultura / Libochovice - Srdečně zveme na tradiční akci - 24. prosince 2015 od 14.30 hodin na libochovickém náměstí zazní Koledy pod vánočním stromem v podání žesťového souboru.


V Libochovicích bude Mikulášování

V Libochovicích bude Mikulášování

30/11 / Kultura / Libochovice - Město Libochovice zve všechny děti a rodiče na Mikulášování. Koná se v neděli 6. prosince 2015 od 14. hodin.


Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

21/11 / Kultura / Libochovice - Velká kulturní událost. V Libochovicích v sobotu 28. listopadu 2015 od 13 hodin začínají adventní trhy v rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu.


Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

1/11 / Kultura / Libochovice - Bavič a moderátor Vláďa Hron přijede do Libochovic. Představení One man show se koná 17. listopadu 2015.Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLibochovice.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLibochovice.cz na Seznam.cz
MojeLibochovice.cz na Facebooku


Redakce MojeLibochovice.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!