Poznejte Libochovice

Baňkování pomůže prokrvit tkáně a zbavit únavy svalů

20. duben 2015 | 12:15

Díky baňkování můžete hýčkat své tělo. Zbavíte se nepříjemně ztuhlých svalů a zároveň si prokrvíte svalové tkáně a buňky. Je prospěšné i pro vaše orgány, protože dokáže detoxikovat organismus. Navíc pomáhá i při stresu a únavě.

Baňkování. Foto: archiv PNSPBaňkování. Foto: archiv PNSP

Výborná metoda při revmatismu. Baňkování má příznivé účinky i během migrény. Mnohdy vám dokáže pomoci od nesnesitelné bolesti hlavy lépe, než cokoliv jiného.

Baňkování pochází ze staré Číny. Jedná se o speciální druh medicíny, která je stará několik tisíc let. Tehdy se baňky využívaly především k odstranění bolesti zad a pohybového aparátu. Později se zjistilo, že mají pozitivní účinky i na správnou funkci vnitřních orgánů.

Tento způsob terapie je jedinečný tím, že jako jedna z mála metod dokáže docílit intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se mohou dostavit pozitivní výsledky a nečekaná úleva.

Použití baňek je velmi různorodé. Mohou se kombinovat i s jinými masážními technikami, nebo se přikládat na akupresurní body. Baňky se většinou přikládají 15-20 minut. Aplikuje se 10 -12 baněk okolo páteře. Baňkovat lze o kyčelní kloub a rameno.

Po baňkování sice někdy zůstanou kruhy (záleží na typu pokožky a problému, který se řeší), ale ty do týdne zmizí. Po terapii baňkami se doporučuje více pít, neboť masáží se odplavují toxiny a ty se dostanou z těla právě zvýšeným příjmem tekutin.

V případě problémů je velmi efektivní docházet pravidelně, optimálně 6 návštěv 1- 2 krát týdně.

Baňkování není hrazeno zdravotními pojišťovnami, cena v Podřipské nemocnici je 250 Kč za proceduru. Pro objednání volejte oddělení rehabilitace Tel: 416 858 239.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Top zprávy

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

Koledy pod vánočním stromem v Libochovicích

20/12 / Kultura / Libochovice - Srdečně zveme na tradiční akci - 24. prosince 2015 od 14.30 hodin na libochovickém náměstí zazní Koledy pod vánočním stromem v podání žesťového souboru.


V Libochovicích bude Mikulášování

V Libochovicích bude Mikulášování

30/11 / Kultura / Libochovice - Město Libochovice zve všechny děti a rodiče na Mikulášování. Koná se v neděli 6. prosince 2015 od 14. hodin.


Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Libochovicích

21/11 / Kultura / Libochovice - Velká kulturní událost. V Libochovicích v sobotu 28. listopadu 2015 od 13 hodin začínají adventní trhy v rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu.


Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

Vláďa Hron a One man show je v Libochovicích v KS U Tři lip

1/11 / Kultura / Libochovice - Bavič a moderátor Vláďa Hron přijede do Libochovic. Představení One man show se koná 17. listopadu 2015.Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.

Chyba: Nepodařilo se načíst zdroj.SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLibochovice.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLibochovice.cz na Seznam.cz
MojeLibochovice.cz na Facebooku


Redakce MojeLibochovice.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!